“הכיבוש החליט לפנות 2 משפחות מבתיהן באל-קודס [ירושלים] ולהעבירם לידי מתנחלים

רשויות הכיבוש של ישראל הוציאו צווי פינוי ל-2 משפחות בשכונת שייח’ ג’ראח באל-קודס הכבושה, בטענה כי הבעלות על הבתים שייכת למתנחלים יהודים. המשטרה סקרה את אחד הבתים לפני פינויו עבור עמותות מתנחלים שטוענות כי הבעלות עליו שייכת ליהודים לפני 1948.

מוחמד אל-כסוואני, הדובר של ועדת תושבי שכונת שייח’ ג’ראח, אמר ל’אל-קודס’ כי 2 צווי פינוי חולקו למשפחות קונייבי ואבו-עלול, וכי כוח של משטרת ישראל ביצע סקירה הנדסית של הבית של אבו-עלול, כיוון שהחלטת הפינוי הגיעה לאגף ההוצאה לפועל. עורך הדין של 2 המשפחות ציין שגירוש המשפחה וההשתלטות על הבית הם רק עניין של זמן.

אל-כסוואני ציין שפינוי התושבים ע”י עמותות המתנחלים מסתמך על החלטות קודמות של בית המשפט לטובת המתנחלים, אשר טוענים כי הם ניצחו בתיק קונייבי ב-1998 ושעכשיו הגיע הזמן להוציא לפועל את צווי הפינוי ולהעביר את הבתים לידי המתנחלים.

אל-כסוואני אמר: “אנחנו חשים במדיניות חדשה של חלוקת צווי פינוי לתושבי השכונה בעקבות ההשתלטות של מתנחלים על בית משפחת שמאסנה לפני כמה חודשים. עמותות המתנחלים אלע”ד ועטרת כוהנים, בתמיכת האפוטרופוס לנכסי נפקדים, הן אלו שעומדות מאחורי צווי הפינוי, בטענה כי הבתים האלה שייכים ליהודים ששכרו אותם מהווקף האיסלאמי, וכי לאחר חלוקת אל-קודס למזרח ומערב גרו בהם משפחות פלסטיניות”.

כמו כן הדגיש אל-כסוואני כי רוב מי שגר בבתים שהמתנחלים השתלטו עליהם בשכונת שייח’ ג’ראח הם לא משפחות יהודיות אלא סטודנטים יהודים שעורכים מסיבות רועשות ופרובוקטיביות על מנת לסלק את התושבים הערבים”.

– ‘אל-קודס’

הערת מערכת 0202:
בחודש ספטמבר האחרון פונתה משפחת שמאסנה מביתה שבשכונת שייח’ ג’ראח, לאחר גל מחאות. לפוסט קודם בעניין, ראו: https://goo.gl/9RqELu

#שייח_גראח #אלעד #עטרת_כוהנים

قرارات احتلالية باخلاء عائلتين من منزليهما بالقدس وتسليمهما للمستوطنين

اصدرت سلطات الاحتلال الاسرائيلية قرارين يقضيان باخلاء عائلتين من منزليهما في حي الشيخ جراح بمدينة القدس المحتلة، بزعم ان ملكيتهما تعود لمستوطنين يهود، فيما قامت الشرطة بمعاينة احد المنزلين قبيل اخلائه لصالح جمعيات استيطانية تدعي ملكيته لليهود قبيل عام 1948.
وقال محمد الكسواني الناطق باسم لجنة أهالي حي الشيخ جراح لـ “القدس” انه، تم توزيع اخطارين لاخلاء عائلتي قنيبي وابو علول، وان قوة من الشرطة الاسرائيلية عاينت منزل ابو علول هندسيا كون قرار الاخلاء وصل لدائرة الاجراء. ما يعني ان طرد العائلة منه والاستيلاء عليه “مسألة وقت” كما افاد محامي العائلتين.
واشار الكسواني الى ان الجمعيات الاستيطانية اعتمدت في عملية الاخلاء ضد السكان على قرارات محاكم قديمة كانت لصالح المستوطنين الذين يدعون انهم كسبوا قضية قنيبي لصالحهم عام 1998 وانه حان اليوم تنفيذ قرار اخلائهم من المنزل وتسليمه لهم (للمستوطنين).
وقال، اننا نلمس سياسة جديدة لتوزيع اخطارات الاخلاء على اهالي الحي، في اعقاب سيطرة المستوطنين على منزل عائلة شماسنة قبل عدة اشهر، موضحا ان الجمعيات الاستيطانية (العاد وعطيرات كوهنيم) وبمساندة “حارس املاك الغائبين”، هي التي تقف وراء توزيع اخطارات الاخلاء بادعاء ان هذه المنازل تعود ليهود وتم استئجارها من الاوقاف الاسلامية، وبعد تقسيم القدس لشطرين سكنت فيها عائلات فلسطينية.
ولفت الى ان المنازل التي يستولى عليها المستوطنون في حي الشيخ جراح غالبا ما يسكنها طلاب يهود وليس عائلات يهودية، وينظمون حفلات صاخبة واستفزازية في خطوة لترحيل السكان العرب.
https://goo.gl/GnRakr