דרך חדשות כיכר השבת

נפילת הברזל על החתן הצעיר.

בשעות הלילה אמש (ראשון), כחצי שעה לפני חצות הלילה, עסקו פועלים בהעלאת חומרי בניין, באמצעות מנוף, לגג בניין בכיכר השבת בשכונת מאה שערים בירושלים, לצורך בניית מחסן, אלא שלפתע השתחרר מוט ברזל, עף על בחור צעיר שעבר במקום ופצע אותו באורח קשה.

מפרטים שהגיעו ל”כיכר השבת” עולה כי הצעיר שנפצע, הוא בחור אמריקאי שהתארס לפני מספר ימים בבורו פארק. שמו לתפילה: יהושע צבי בן רייזל בתוך שאר חולי ישראל.

במהלך הלילה הוא נותח בראשו, בבית החולים ‘הדסה עין כרם’ והוא עדיין מורדם ומונשם. בשעות הערב צפויים הוריו לנחות בארץ.

לאחר האסון הוזעקה למקום המשטרה שעכבה לחקירה ארבעה פועלים. מהמשטרה נמסר כי “באזור כיכר השבת בירושלים נפצע הולך רגל כתוצאה מחפץ שנפל על ראשו ממנוף שהעביר ציוד לגג אחד הבניינים. כתוצאה מהפגיעה פונה במצב קשה לקבלת טיפול רפואי. שוטרים שהגיעו למקום האירוע עכבו 4 חשודים לחקירה”.

בשיחה עם “כיכר השבת”, מספר תושב הבניין כי מהרגע הראשון שהפועלים החלו בעבודתם, הוא היה בלחץ. לדבריו, “הצורה שבה הם עבדו, הייתה מפחידה”.

התושב מוסיף ומשחזר כי “כששמעתי את הצעקה מלמטה שמשהו קרה, תפסתי את עצמי ואמרתי: ‘ידעתי’. ידעתי מראש שזה מה שיקרה”.

לדבריו, לפני שהמוט השתחרר ועף, “שמעתי מישהו אומר למטה, בנגלה הראשונה שהעלו, ‘הברזל שאתה מעלה לא יציב’, ומישהו אחר ענה לו: ‘הכל בסדר'”.

ראיה נוסף לדרמה מספר ל”כיכר השבת”: “זה היה מפחיד, בהתחלה חשבתי שהוא (הצעיר שנפצע) מת. דקה לפני הייתי שם, ברגע האחרון החלטתי לעבור את הכביש, היה לי נס”.

אלי ביר, נשיא איחוד הצלה ונהג הניידת טיפול נמרץ של איחוד הצלה, סיפר: “כשהגעתי לזירה יחד עם חובשים נוספים שגרים בסמיכות למקום הענקנו טיפול רפואי ראשוני לצעיר שחלף במקום ונפגע ממוט ברזל שנפל ממנוף שלפי עוברי אורח עסק בהעברת דירה.

לכתבה המלאה: https://www.kikar.co.il/282808.html