דרך חדשות בחדרי חרדים

גזירת החינוך בלונדון • המונים התכנסו בירושלים: “המוסדות יקרסו”

מאות התכנסו בירושלים, לעצרת זעקה נוכח גזירת החינוך של השלטונות בלונדון המחייבים ללמד לימודי ליב”ה תמורת תקציבים • תושבים בלונדון ל’בחדרי’: “כרגע אין פתרון. אנחנו שוקלים ברצינות לעלות לארץ ישראל. בלי תקציבים – המוסדות יקרסו”

ההמונים זעקו, “עננו אלוקי אברהם עננו”: מאות התכנסו אמש (שני) בירושלים בבית המדרש ‘בית יהושע’ ברחוב מנחת יצחק, לעצרת זעקה נוכח הגזירות של השלטונות בלונדון.

מדובר בסדרת כינוסים ברחבי הקהילות החרדיות שיתקיימו הן באנגליה והן בישראל לנוכח הגזירות הקשות של משרד החינוך הבריטי המכריח את מוסדות החינוך ללמד את הילדים תכנים שלא הולמים חינוך דתי, שלא לדבר על חינוך חרדי.

כפי שסוקר בהרחבה ב’בחדרי חרדים’, מוסד חינוכי שלא ילמד את הילדים מושגים שקשורים לשלוש העבירות החמורות בתורה [1], לא יקבל תקציב, וזה מצב שיביא לסגירת המוסד.

בניגוד לישראל שמוסדות מקבלים תקציב (50%) גם אם הם לא מלמדים לימודי ליב”ה מלאים, באנגליה הם לא יקבלו אפילו 50 אחוז, אין למוסד אפשרות להתקיים בלי תקציבי ממשלה.

בארץ ישנם מוסדות שלא מקבלים שקל אחד מהמדינה, והם שורדים, מאחר והם מעולם לא קיבלו כסף, והדבר גרם להם לבנות תשתית בלי עזרה של המדינה, באנגליה זה כליון על המוסדות.

בעצרת שנערכה אתמול בבית המדרש מנחת יצחק נאמרו תהילים ביחד בבתי כנסת, שם נשאו דברים בין היתר הגאון המקובל רבי יעקב הלל שאמר שבזמן של כאלו גזירות קשות צריכים להתחזק ולראות איך אפשר לתקן עצמנו ולהוציא מתוכנו כל דבר טמא ואז הגזירה תתבטל מעצמה.

הגאון רבי פנחס ברויער נשא אף הוא דברי חיזוק והביא את דברים מפי הגרש”ד [הגאון רבי שמשון דוד] פינקוס זצ”ל שכל אדם צריך להעיף את הגויים שבתוכו ובכך יבטל את הגזירות.

במקום נאמרו פרקי תהילים בהתעוררות עצומה ע”י הגאון הצדיק רבי שמעון גלאי שאמר כי “לאורך כל הדורות ניסו לגרום לנו לא ללמוד תורה ומה שניצח זה כוח התפילה ואנחנו הגענו לכאן לקרוע שערי שמים”, העצרת הסתיימה בתפילת השל”ה.

מספר תושבי לונדון סיפרו ל’בחדרי חרדים’ כי הם שוקלים ברצינות לעלות לישראל. “אין פה מצב לשלוח ילדים לכאלה תכנים, זה כפירה ויהרג ועל יעבור, זה אסון, אנחנו נצטרך ללמד את הילדים שלנו בצורה פיראטית, כמו ברוסיה בזמן הקומניזם, במחתרת”.

תושב נוסף סיפר: “אם המוסדות יסגרו, אנחנו לא נוכל אפילו ללמד בצורה פיראטית. ילד שלא הולך למוסד חינוך הרווחה מתערבת, אי אפשר להשאיר פה ילדים בבית”.

הקהילות החרדיות אובדי עצות, בעבר הרבה מהתושבים באנגליה היו מרחמים על חבריהם בישראל עם גזירות לפיד נגד מוסדות חינוך חרדיים, היום הם מבינים שגזירות לפיד בארץ הן משחק ילדים לעומת הגזירות באנגליה.

לכתבה המלאה: https://goo.gl/4CVKSo

=====
הערת מערכת 0202:

[1] שלוש העבירות החמורות בתורה הן: גילוי עריות, שפיכות דמים ועבודה זרה. על פי ההלכה, בעבירות אלה לא נוהג הכלל של פיקוח נפש ואדם צריך אפילו למות כדי לא להפר אותן.

#לונדון #מוסדות_חינוך #הרב_יעקב_הלל

2018-06-16T16:27:42+00:0012/06/2018|חינוך, ירושלים החרדית, עברית|