דרך חדשות בחדרי חרדים

האם גדולי ישראל יאשרו לימוד מקצועות פרא-רפואיים במסגרת בית יעקב
לימודים אקדמאיים הינם בגדר “מאן דכר שמיה” [1], אולם פריצת דרך שנסללת בימים אלה תביא אולי את גדו”י [גדולי ישראל] להתיר לימוד מקצועות ‘פרא-רפואיים’ שלא באופן אקדמי • כפי שנחשף אמש ב’בחדרי’ פגישתם של גדו”י מ’דגל’ אצל הרבי מגור עסקה בנושא זה.

כפי שנחשף ב’בחדרי חרדים’ מרכז פגישתם של גדולי ישראל חברי מועצת גדולי התורה של ‘דגל התורה’ הגרמ”ה הירש והגר”ד כהן אמש (ראשון) עם האדמו”ר מגור היה נושא לימוד מקצועות ‘פרא-רפואיים’ בסמינרים.

מקצועות פרא רפואי שייכים ללימודי האקדמיה ונלמדו במכללות שנאסרו על ידי גדולי ישראל עקב כך שהלימודים הם במסגרת קבלת תארים אקדמאיים.

מה שעלה באחרונה על ידי מנהלי סמינרים זה כבר תקופה ארוכה הוא הצורך לתת מענה לבנות הסמינרים בעוד לימודי מקצועות, ל’בחדרי חרדים’ נודע כי מה שגילו היא אפשרות של פריצת דרך בנושא מקצועות ‘פרא רפואיים’ במסגרות הסמינרים של בית יעקב והעסקנים עובדים על אישורים של המל”ג המועצה להשכלה גבוהה.

‘פרא רפואיים’ ייתן מענה למקצועות נוספות קלינאיות תקשורת, מרפאה בעיסוק, לימודי אחיות, סייעת לרופא שיניים ועוד המון דברים, מה שיביא עוד מקצועות לבנות ובוגרות הסמינרים.

עד היום היו ממלאות את התפקיד הזה בקופות החולים בריכוזים החרדים ובארגוני הרפואה החרדים נשים דתיות לאומיות בוגרות אוניברסיטאות ובעלות תואר בנושא.

כעת, באם ישיגו את פריצת הדרך יאיישו את התפקידים הללו נשים חרדיות בוגרות סמינרים כאשר הלימודים יהיו באישורם של גדולי ישראל כאשר התעודה תהיה ללא תאר אקדמאי, והדבר יהווה פריצת הדרך וימנע זליגה של בנות הסמינרים בלימודי אקדמיה שנאסרו על ידי גדולי ישראל.

לדברי אחד מאנשי החינוך ששוחח עם ‘בחדרי חרדים’ “אין ספק שזו בשורה גדולה שתהיה לרווחת הבנות המשוועות ללימוד מקצוע עם ביקוש לעבודה בשוק”.

ל’בחדרי חרדים’ נודע כי הדבר כרוך גם באישורים ממשרד הבריאות המצריך את אישורו של סגן השר ליצמן שייתן את אישורו לדבר וגם בשל כך נועדו גדולי ישראל בנושא עם הרבי מגור.

הגרמ”ה הירש חבר מועצת גדולי התורה נחשב כיום למורה דרכם של הסמינרים ורבים מהמנהלים סרים לפתחו כיום לקבל את עצותיו והחלטותיו בשלל הנושאים.

לכתבה: https://goo.gl/PrrJQA

=============
הערת מערכת 0202:
[1] מי הזכיר את הענין הנידון? מה שייך ענין זה לכאן? ביטוי תלמודי המשמש תמיהה על פרט שלא הוזכר בתחילה.