דרך אקטואליק – Actualic

מכה לש”ס: עיריית י-ם לא תממן את האירוע בבריכת הסולטן

ביהמ”ש המחוזי בירושלים פסק: אירוע “הקבלת פני רבו” בבריכת הסולטן לא היה עירוני אלא פוליטי, והעירייה לא תשתתף במימונו. החשש: שאר העיריות יפסיקו מימון לאירועי התנועה

כזכור, בשנים האחרונות נערכים אירועי ‘הקבלת פני רבו’ של ש”ס, על ידי ארגון ‘אל המעיין’ התורני [1], וזאת כדי לנתק כביכול קשר בין מפלגת ש”ס ולאירוע התורני של הקבלת פני רבו. זאת כדי שעיריית ירושלים תוכל להשתתף במימון האירוע, שעלה הון עתק. העירייה כמובן לא תוכל לעשות זאת אם מדובר באירוע פוליטי של ש”ס, אלא אך ורק אם הוא כביכול נערך לתושבי ירושלים, ועל ידי ארגון תורני-חיצוני שאיננו ש”ס.

כמובן שעל כל האירוע שרתה רוחה של מפלגת ש”ס: הרבנים המזוהים עם התנועה היו על הבמה, יו”ר ש”ס אריה דרעי נאם את האירוע המרכזי, ומעל כולם הקבלת פני רבו כוונה לראש מועצת חכמי התורה [2] של ש”ס, מרן הגר”ש [הגאון רבי שלום] כהן שליט”א [3].

אלא שכעת, בית המשפט המחוזי בירושלים החליט, לאחר עתירה שהוגשה בעניין, כי מדובר באירוע פנים ש”ס ולא באירוע תורני לתושבי ירושלים, ובכך מונע את המימון של עירית ירושלים לאירוע.

מדובר במכה כלכלית כואבת לש”ס ולאל המעיין, מאחר והעירייה אישרה בזמנו מעל מיליון וחצי שקל לאירוע.

השאלה כעת היא האם פסק הדין שנתן בית המשפט בירושלים יוכל לפסול את כל האירועים שנערכים ברחבי הארץ במימון של העיריות השונות, בהם משתתפים רבני ש”ס, ח”כים מהמפלגה ויו”ר התנועה.

לכתבה המלאה: https://goo.gl/v2tKtx

=====

הערות מערכת 0202:

[1] אל המעיין – רשת חינוך של תנועת ש”ס שמשרתת בעיקר את הציבור הספרדי-חרדי.
[2] מועצת חכמי התורה – המועצה הרבנית הרוחנית של ש”ס. לדגל התורה הליטאית ולאגודת ישראל החסידית יש את “מועצת גדולי התורה” ולש”ס הספרדית יש את “מועצת חכמי התורה”. המועצת היא הסמכות העליונה בהחלטות הנוגעות למפלגה ולמוסדותיה והרבנים העומדים בראשה הם מנהיגי הציבור.
[3] הרב שלום כהן – ראש ישיבת פורת יוסף, נשיא מועצת חכמי התורה של ש”ס וממנהיגי הציבור הספרדי-חרדי.